باید مشخص شود چه کسانی ارز بی‌زبان را به بازار ریختند

معاون اول قوه قضائیه:به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دادگستری استان تهران که عصر امروز برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه برای تقدیر و تشکر از دو مدیر خدوم و زحمتکش برگزار شده است و نیازی به تشریح فعالیت‌های آن‌ها نیست، چرا که مشخص است که چه فعالیتی را در بخش‌های مدیریتی و قضایی انجام دادند.

 معاون اول قوه قضائیه افزود: تهران مختصات خود را دارد و با توجه به این مختصات مدیری که مسئولیت می‌پذیرد باید تمام توان خود را به کار بگیرد.

حجت الاسلام محسنی اژه ای ادامه داد: اگر همدلی و هم افزایی و هماهنگی در بخش‌ها نباشد، امور به درستی پیش نخواهد رفت.

او گفت: به کادر قضایی و اداری و ملزومات بیشتری در تهران نیازمندیم، اما مگر در طول این چهار دهه همه شرایط برای ما محقق بوده؟ اگر با همان روحیه و همان جهاد و تلاش و به قول معروف روحیه  پنجاه و هفتی کار کنیم بر مشکلات چیره خواهیم شد.

معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: روحیه انقلابی و جهاد و تلاش را باید جایگزین کاستی‌ها کنیم و در این راه قطعا موفق خواهیم شد.

او بیان کرد: اگر از مجموعه خودمان حمایت نکنیم و به قول معروف اگر متولی حرمت امام زاده را نگه ندارد، دیگران از فرصت سوء استفاده خواهند کرد، با توجه به نوع کار ما شیطان و شیطان صفت‌ها بیشتر شیطنت خواهند کرد، باید از زیرمجموعه خود بیشتر حمایت و صیانت کنیم.

اژه ای با بیان اینکه اگر فساد را ریشه کن نکنیم سرایت خواهد کرد، اظهار کرد: فساد مرضی است که به سرعت سرایت می‌کند، باید قاطعانه با آن برخورد کنیم،

معاون اول قوه قضائیه افزود: احساس من این است که عده‌ای در کشور با تکاثر ثروت در حال تخریب در امور هستند، این ثروت ممکن است در انتخابات،  جابه جایی مدیران و ایجاد لغزش در افراد دخالت کند.

او بیان کرد: به بخش نظارتی تاکید و توصیه کردم که در بخش‌های درآمد زایی در کشور مانند نفت، مالیات و واگذاری‌های به بخش خصوصی نظارت و بازرسی کنند تا شفافیت‌ها در این حوزه‌ها برقرار شود.

اژه ای اظهار کرد: راه‌هایی برای پولدار شدن برخی‌ها وجود دارد که یکی از آن‌ها از راه زمین است و یا عده‌ای تحت عنوان موسسات مالی پول نقد مردم را می‌گیرند و از آن سوءاستفاده می‌کنند، لذا باید بر این گونه موارد نظارت‌ها بیشتر شود.

معاون اول قوه قضائیه گفت: اگر ۵۰ نسل من و شما صادقانه کار کند به اندازه دریافتی ۱۰ و ۱۵ ساله آقایان نمی‌شود، افرادی پول‌هایی از مردم می‌گیرند و ما را با بیش از یک میلیون سپرده گذار مواجه می‌کند، این فرد در زمان دریافت این پول‌ها چه کرده است؟ آیا شغلی ایجاد کرده است؟ تولید کرده است؟ هیچ کاری نکرده و با سرمایه مردم سرمایه کاذبی را برای خود فراهم کرده است.

او بیان کرد: از آقای اسماعیلی به عنوان سخنگوی قوه می‌خواهم آماری تهیه کند و بگوید که چه مقداری از زمین‌هایی که به ناحق از مردم گرفته شده با فعالیت قوه قضائیه به دست آن‌ها بازگشته است.

حجت الاسلام محسنی اژه ای اظهار کرد: یکی از مسائلی که باعث می‌شود به کشور و مردم لطمه بخورد، فرار‌های مالیاتی است.  باید بررسی شود این فرار‌ها به کجا می‌رود؟ من احساس خطر می‌کنم از ثروت باد آورده‌ای که یک عده در حال بدست آوردن آن هستند.

معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: باید بررسی شود که چه کسانی ثبت سفارش بی‌جا و متقلبانه کردند؛ باید مشخص شود که چه کسانی ارز بی زبان ما را به بازار ریختند؛ نیروی انتظامی باید برود کف خیابان و آن را جمع کند، دادگاه تشکیل دهید و کار‌ها را انجام دهیم، اما در آخر باید مشخص شود که چه کسی ارز را به بازار به صورت غیر مجاز وارد کرده است.

او با اشاره به اینکه باید سر منشاء این نابسامانی‌های ارزی در کشور مشخص شود، اظهار کرد: چه کسی است که به دلال‌ها ارز می‌دهد؟

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه باید با تمام قوا و حمایت یکدیگر مخلان اصلی را در کشور شناسایی و برخورد کنیم، تاکید کرد: برخی از پرونده‌های مسن در دادگستری مانده است، باید به این‌ها رسیدگی سریع شود که برخی از این پرونده‌ها به پولدار‌ها بر می‌گردد، لذا باید در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *