بازنگری‌ها باید بر مبنای منافع عمومی باشد نه فقط نفع سرمایه‌داران

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ الهام فخاری رئیس شورای استان تهران درباره رویکرد و راهبرد‌های کمیسیون شهرسازی و معماری که در جلسه سی‌ام شورای شهر تهران در صحن علنی مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: باید جایگاه پیوست‌هایی مانند شهر دوستدار کودک، مناسب‌سازی شده برای توان‌یابان و دوستدار زنان و سالمندان و غیره باید در شهرسازی لحاظ شود. شاید برجسته کردن این محور‌ها به حل برخی مشکلات اجتماعی شهری کمک کند.

وی به بند ۲۷ رویکرد انتخاباتی برنامه شورایعالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در این بند به مشارکت مردم در حوزه‌های مختلف تاکید کردیم و فکر می‌کنم باید در کمیسیون‌ها و کمیته‌ها به رویکرد مصوب شورای عالی و این بند توجه خاص و ویژه‌ای داشته باشیم.

فخاری گفت: نکته دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد، پیرایش و بازآفرینی فضای عمومی از جمله بازنگری و تعیین تکلیف پروژه‌های مسئله‌ساز است. این بازنگری باید بر مبنای منافع عمومی مردم نه فقط منفعت سرمایه‌داران صورت گیرد. این هم یک محور مشخص و متمایزکننده کمیسیون شهرسازی و معماری در دوره پنجم است که امیدوارم همکارانمان آن را لحاظ کنند و لازم است که به صورت مشخص‌تری به نوآوری و کارآفرینی در زمینه شهرسازی پرداخته شود.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *