بازنگرداندن ارز حاصل از صادرات به کشور مشمول جرایم نقدی و لغو معافیت مالیاتی می‌شود

عینی/بازنگرداندن ارز حاصل از صادرات به کشور مشمول جرایم نقدی و لغو معافیت مالیاتی می‌شودهادی قوامی عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به عدم بازگشت بخشی از ارز حاصل از صادرات به کشور توسط صادرکنندگان کالا، گفت: مجلس در بودجه سال ۹۸ برای چنین موضوعی پیش‌بینی‌هایی را انجام داده و افرادی که ارز حاصل از صادرات خود را به کشور بازنگردانند، مشمول جریمه تأخیر به صورت ماهانه خواهند شد.

وی ادامه داد: همچنین اگر به صورت کلی ارز حاصل از صادرات را به کشور بازنگردانند از معافیت مالیاتی صادرات هم محروم خواهند شد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس اظهار کرد: البته صادرکنندگان کالا ارز حاصل از صادرات محصولات‌شان را گاهی برای واردات مواد اولیه یا بازپرداخت وام قرار می‌دهند و یا آنکه از طریق سامانه نیما آن را عرضه می‌کنند.

قوامی افزود: امکان دارد یک صادرکننده هنوز نتوانسته باشد، ارز حاصل از صادرات کالای خود را نقد کند و این موضوع هم نیاز به زمان داشته باشد، لذا در بحث جریمه‌ها تمامی این موارد مورد نظر قرار خواهد گرفت.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: صادرکنندگان بخش‌های خصوصی، پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها و … در این شرایط سخت اقتصادی باید در خط مقدم این جنگ باشند به ویژه افرادی که ویژگی‌های انقلابی بیشتری دارند.

وی گفت: بانک مرکزی و وزارتخانه‌های صنعت و اقتصاد باید نظارت‌های بیشتری را بر روی این موضوع داشته باشند و در صورت تخلف اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *