بازدید ۹۷ هزار و ۶۳۷ واحد صنفی در نیمه اول ماه رمضان/ کاهش شدت تخلفات و جرایم در ماه مبارک

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار  احمد نوریان  : به سهم خود از تمام هموطنان روزه دار که با رعایت آداب و شئون این ماه با برکت و عمل به واجب الهی و صبر، خویشتن داری، فضای معنوی رمضانی ویژه‌ای را بر کشور حاکم کرده اند، تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: نیمه نخست ماه مبارک رمضان آمار‌ها حکایت از آن دارد که از حجم و شدت تخلفات و جرایم در مقایسه با دیگر ایام سال کاسته شده است.

سخنگوی ناجا تصریح کرد: در این ایام مردم مومن و خداجو با روزه داری و مشارکت جدی در رزمایش مواسات و همدلی و کمک مومنانه در توزیع بسته‌های معیشتی به خانواده‌های ضعیف تر، پایداری و تعهد قابل پذیرشی به عنوان یک جامعه اسلامی از خود به نمایش گذاشته اند و اجازه ندادند در شرایط سخت کرونایی، تبلیغات سوء و القائات منفی دشمنان به هویت دینی و فرهنگ اصیل مردم ما خدشه وارد کند.

سردار نوریان همچنین عنوان کرد: پلیس نیز به سهم خود با درک شرایط اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی این روز‌ها تلاش کرده است در چارچوب مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اقدام نموده و در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و رعایت حرمت ماه مبارک رمضان، تمهیدات ویژه‌ای را برای اماکن عمومی و صنوف از ابتدای این ماه پیش بینی کند.


بیشتر بخوانید: پلیس هیچ‌گونه مماشاتی با برهم زنندگان نظم و امنیت ندارد


سخنگوی ناجا با بیان اینکه در این ابلاغ دو ممنوعیت مشخص وجود دارد، گفت: تظاهر به روزه خواری در معابر عمومی در داخل و مقابل واحد‌های صنفی، در وسایل نقلیه، تفرجگاه‌ها و در پارک ها، ممنوعیت سرو غذا در بازه زمانی اذان صبح تا قبل از افطار توسط رستوران ها، اغذیه فروشی‌ها و … از جمله ممنوعیت‌هایی است که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ شده است. البته به صورت بیرون بر با رعایت ضوابط از پیش تعیین و ابلاغ شده از سوی پلیس نظارت بر اماکن عمومی بلامانع است.

سردار نوریان تاکید کرد:  از تمام هموطنان خصوصا صاحبان واحد‌های صنفی انتظار داریم همچون روز‌های گذشته ضمن تکریم و تعظیم شعائر اسلامی بویژه حفظ حرمت ماه مبارک رمضان، قوانین و مقررات که نفع عمومی را بر رفتار‌های سلیقه‌ای و شخصی مقدم می‌دارد، دقیقا رعایت و در صورت داشتن هرگونه عذر شرعی از جمله بیماری، از تظاهر به روزه خواری در اجتماعات و فضا‌های عمومی که موجب آزرده خاطر شدن دیگر هموطنان و هنجارشکنی خواهد شد، اکیدا خودداری کنند.

وی ادامه داد: لازم است به آن دسته از واحد‌های صنفی و افرادی که نسبت به قوانین و ضوابط توجه کافی ندارند اخطار داده و متذکر شویم که پلیس با آن‌ها برخورد قانونی خواهد کرد.

سخنگوی ناجا تصریح کرد: برابر اعلام پلیس نظارت بر اماکن عمومی در نیمه اول ماه مبارک رمضان از ۹۷ هزار و ۶۳۷ واحد صنفی بازدید به عمل آمده که به ۵۲ هزار و ۷۸۱ واحد تذکر داده شده و از ۱۳ هزار و ۳۴۳ واحد اخذ تعهد، برای ۸ هزار و ۲۵۷ واحد اخطاریه صادر و ۳ هزار و ۴۳۸ واحد متخلف نیز پلمب شده، که در این رابطه تعدادی از اماکن فوق الذکر با تشکیل پرونده به مراجع قضائی ارجاع شده اند.

سردار نوریان در ادامه عنوان کرد: از عموم روزه داران و همه هموطنان محترم تقاضا داریم در صورت مشاهده تخلف از سوی صنوف و مجموعه‌ها و مراکز خدماتی، مراتب را به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ همچنین سامانه ۱۹۷ و یا به ادارات نظارت بر اماکن عمومی اطلاع دهند. در ضمن همکاران بنده آمادگی دارند در صورت دریافت هرگونه گزارش و شکایت نسبت به رسیدگی آن در اسرع وقت اقدام کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *