بازداشت تشویش کننده سرای محله بهمنیار/ برخورد قاطع نیروی انتظامی با هتاکان مأموران پلیس

رئیس پلیس پایتخت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

//// زمان انتشار با آقای عابد هماهنگ شود/// بازداشت تشویش کننده سرای محله بهمنیار/ برخورد قاطع نیروی انتظامی با هتاکان ماموران پلیسبه گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، چند روز پیش فیلمی از فحاشی یک فرد به پلیس در ساختمان شورایاری منطقه ۱۹ در فضای مجازی منتشر شد که متهم پلیس را با الفاظی رکیک و توهین آمیز خطاب می‌کرد.

در این فیلم کوتاه پلیس وارد اتاقی می‌شود که متهم در انتهای اتاق و دقیقا پشت میز مسئول آن قسمت جا خشک کرده و با تکیه بر صندلی ریاست مشغول گپ و گفت: است.

پس از آن که پلیس به این فرد می‌گوید، نباید وارد اتاق می‌شد و کارش غیر قانونی بود، این فرد با خنده‌های تحقیر آمیز به پلیس می‌گوید، به تو چه ربطی دارد و من در اینجا همه کاره هستم و تو کاری نمی‌توانی کنی و الفاظ رکیک!

اگرچه سایر حاضرین سعی می‌کردند این فرد را مجاب به همکاری با پلیس کنند، اما او همچنان به سخنان توهین آمیز خود ادامه داد و در نهایت مأموران کلانتری ۱۳۰ نازی آباد این فرد را بازداشت و به کلانتری منتقل کردند.

توهین و تهدید پلیس طی هفته‌های گذشته از سوی یک فوتبالیست و نماینده مجلس هم رخ داده بود و اکنون این موضوع دامنه وسیع‌تری پیدا کرده است.

شعیب حیدری رئیس اداره حقوقی شهرداری منطقه ۱۹ در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وقوع این حادثه در ساختمان شورایاری شهرداری منطقه ۱۹ گفت: فردی که این رفتار را با پلیس کرده هیچ گونه رابطه استخدامی، قراردادی و یا ساعتی با شهرداری تهران یا مناطق آن ندارد و صرفا در دوره‌های گذشته عضو شورایاری بوده است.

رئیس اداره حقوقی شهرداری منطقه ۱۹ در پاسخ به این سوال که اگر رابطه‌ای نداشته پس چطور وارد اتاق‌های ساختمان شده و با اعتماد به نفس بر صندلی مسئول یک قسمت تکیه زده است، تصریح کرد: درب اتاق باز بود و، چون الکترونیکی هم نبود، او به راحتی وارد شده و بر صندلی مسئول آن اتاق تکیه زده است.

وی افزود: روزانه ۵۰۰ نفر وارد ساختمان شهرداری می‌شوند و ما نمی‌توانیم جلوی همه افراد را بگریم و بپرسیم که کجا می‌روند.

حیدری با بیان اینکه پیش از حضور پلیس هم برخی افراد حاضر در ساختمان شورایاری از او خواسته بودند که از اتاق خارج شود، ادامه داد: وقتی دیدیم او از خواسته ما تمکین نمی‌کند، در نهایت به قوای نظامی متوسل شدیم و هنگامی که پلیس آمد با پلیس هم بدرفتاری کرد، اما در نهایت بازداشت شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری منطقه از او شاکی شده و پرونده‌اش در دادسرای ناحیه ۱۶ بعثت در حال رسیدگی است، گفت: شهرداری به اعتبار شخصیت حقوقی خود از او شکایت کرده و رضایتی هم نداده است و ما پیگیر حقوق شهروندان هم هستیم.

حیدری در خصوص وضعیت بازداشتی این فرد اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: در حال حاضر او به خاطر شکایت شهرداری منطقه ۱۹ پرونده قضایی دارد.

اما ماجرای هتاکی این فرد به پلیس به همین جا ختم نشد و پای رئیس پلیس کشور را هم به ماجرا باز کرد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به تشویش فضای سرای محله بهمنیار منطقه ۱۹ تهران توسط این فرد اظهار کرد: با اقدامات کلانتری محله بهمنیار، این فرد دستگیر شده و اکنون در بازداشت پلیس به سر می‌برد.

وی با بیان اینکه مأمور پلیس با حضور در صحنه درگیری سعی در آرام کردن فضای ملتهب سرای محله داشت، تصریح کرد: این فرد پس از برخورد نامناسب خود و سوء استفاده از سعه صدر مأموران، پلیس را از سرای محله بیرون کرد که با اقدامات بعدی مأموران پلیس، این فرد بازداشت شد.

سردار رحیمی در واکنش به بی احترامی این فرد به مأمور پلیس در سرای محله بهمنیار خاطرنشان کرد: در بحث برخورد با افرادی که به مأمور پلیس تعرض و بی حرمتی کنند کوتاه نخواهیم آمد و قاطعانه با اینگونه افراد برخورد خواهیم کرد، لذا پرونده این فرد هم در حال بررسی است تا مراحل قانونی آن سیر شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این فرد حدود یک ماه پیش هم پس از آن که با خودداری سخنگوی شورای شهر تهران از مصاحبه با او برای یک کانال تلگرامی مواجه گشت، مدعی شد که به عنوان یک خبرنگار با سخنگوی شورای شهر مصاحبه کرده و او پس از مصاحبه گمان کرده که مصاحبه خوبی انجام نشده است، لذا به حراست شورا دستور داده که دستگاه ضبط صدای او را مصادره کنند که این ادعا در فضای مجازی هم واکنش‌های متفاوتی را در پی داشت.

این در حالی است که متهم اکنون در فضای مجازی فعال است و اقدام به درج مطالبی علیه پلیس و شهرداری تهران می‌کند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *