ایجاد گروه‌های تروریستی در منطقه طراحی آمریکا بوده تا امت اسلامی را ضعیف کند

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در دیدار با وزیر دفاع افغانستان؛

ایجاد گروه‌های تروریستی در منطقه طراحی آمریکا بوده تا امت اسلامی را ضعیف کندبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با طارق شاه بهرامی وزیر دفاع افغانستان که ظهر امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه انجام شد با اشاره به پیشینه ارتباطات تاریخی و فرهنگی دو ملت ایران و افغانستان، گفت: اشتراکات فرهنگی، دینی و زبانی میان دو کشور بسترهای مناسبی برای توسعه ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه مراودات فیمابین فراهم کرده است.

وی افزود: تبادل هیئت‌های تخصصی در مجالس دو کشور می‌تواند به تبادل تجارب در عرصه قانون‌گذاری کمک فراوانی کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این مطلب که حضور نیروهای خارجی در منطقه باعث بی‌ثباتی شده است، افزود: ایجاد و گسترش گروه‌های تروریستی در منطقه طراحی آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده تا توان امت اسلامی را تضعیف کنند.

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش توکل بر خدا و تکیه بر توانمندی‌های داخلی را عامل استقلال جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی و استعدادهای بالقوه مسلمانان می‌تواند به احیای علمی و افزایش قدرت امت اسلامی در موضوعات بین‌المللی منجر گردد.

وی در پایان با تأکید بر ضرورت همکاری‌های مشترک دفاعی و امنیتی میان جمهوری اسلامی و افغانستان در امر مبارزه با گروه‌های تروریستی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از روند صلح و برقراری ثبات در افغانستان حمایت می‌کند و از هیچ اقدامی در این راستا فروگذاری نخواهد کرد.

در ادامه این دیدار طارق شاه بهرامی وزیر دفاع افغانستان با قدردانی از حمایت‌های ملت و دولت ایران از مردم افغانستان در طول سال‌های جهاد و مبارزه، گفت: ملت افغانستان هیچ گاه میهمان‌نوازی و حمایت جمهوری اسلامی ایران را فراموش نخواهند کرد.

وزیر دفاع افغانستان با ابراز تأسف از سیاست‌های برخی کشورهای منطقه در حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه، افزود: افغانستان در خط اول مبارزه با گروه‌های تروریستی طالبان، القاعده و داعش بوده و برای ریشه‌کنی پدیده خطرناک تروریسم و افراط‌گرایی نیاز به کمک جدی و عملی همه کشورهای منطقه و جهان است.

طارق شاه بهرامی در پایان خواستار تداوم حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند صلح در افغانستان شد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *