انقلاب اسلامی توانست ساختارهای آمریکایی و اروپایی را برهم زند

مصباحی مقدم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

انقلاب اسلامی توانست ساختارهای آمریکایی و اروپایی را برهم زندحجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره لزوم اقتدار منطقه‌ای، گفت:  انقلاب اسلامی یک انقلاب علیه دیکتاتوری داخلی و وابستگی به بلوک شرق و غرب بود.

او ادامه داد: آنچه در کشور‌های پیشرفته صنعتی طی سده‌های گذشته دنبال شده این بوده است که همه کشور‌های جهان را به رنگ خود درآورد تا مطابق با ساختارهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خودشان رفتار کنند، اما این انقلاب توانست ساختارهای آمریکایی و اروپایی را به هم زده و نادیده بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم تاکید کرد: طبعا اگر بنا باشد انقلاب اسلامی استمرار داشته باشد بدون داشتن یارانی در منطقه امکان ادامه آن وجود نخواهد داشت؛ از همین رو این انقلاب اسلامی توانسته در میان بخشی از منطقه، کشور‌های اسلامی و شاید حتی در میان بخشی از کشور‌های جهان یارانی را جذب خود کند که در برابر استکبار جهانی احساس ضعف، محرومیت و تنهایی می‌کردند و این امر موجب شد که ندای انقلاب اسلامی خصوصا از سمت کشور‌های منطقه لبیک گفته شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: استکبار جهانی برای این ملت‌ها نقشه‌های بسیاری کشیده بود که البته این نقشه‌ها بیش از همه برای ملت ایران بوده است؛ برای مثال دشمن با تشکیل داعش، طالبان و القاعده در اصل به دنبال زمین‌گیر کردن انقلاب اسلامی بود.

او بیان کرد: اگر بنا باشد ما به خواست ملت‌های منطقه بی توجهی کرده و از نفوذ و تاثیر خود برای یاری آنها استفاده نکنیم، انقلاب اسلامی دچار شکست خواهد شد؛ زیرا بنای استکبار جهانی از آغاز شکل گیری انقلاب این بود که آن را در مرز‌های ایران محدود و سپس آن را سرکوب کند.

حجت الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم، اضافه کرد: خوشبختانه توانستیم با کنار زدن موانعی که برای انقلاب به وجود آمد، مثل جنگ تحمیلی، توطئه‌ منافقان و تجزیه طلبان جلوی بسیاری از توطئه‌ها را بگیریم و انقلاب در داخل کاملا تثبیت شد.


بیشتر بخوانید


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از دلایل تثبیت انقلاب این بود که ما نگذاشتیم این انقلاب در مرز‌های ما محدود بماند و پیام انقلاب را بیشتر کشور‌های منطقه دریافت کردند، برای مثال ملت فلسطین، لبنان ، عراق و سوریه دچار مشکلاتی شدند تا از ما مدد خواستند، نتیجه این شد که توطئه استکبار جهانی برای محصور کردن انقلاب را در داخل شکستیم و از این پس هم باید همین مسیر را ادامه دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم،تاکید کرد: حتما ملت‌های دیگری هستند که از ما کمک خواهد خواست و ما در حد توانایی خود به آن‌ها کمک می‌دهیم، چرا که افزوده شدن آن‌ها به محور مقاومت باعث افزایش جایگاه منطقه‌ای نظام جمهوری اسلامی شده و این مسیر باید ادامه پیدا کند تا به امید خدا بتوانیم بستر را برای شکست کامل سیاست‌های استکباری فراهم کنیم و توطئه‌های ناشی از حضور رژیم صهیونیستی پایان یابد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *