انتخابات کشور های عراق و لبنان در بالاترین سطح دموکراسی برگزار شد

بددده گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ برنامه گفتگوی ویژه خبری امروز (یکشنبه) با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران برگزار شد.

در ابتدای برنامه حجت السلام ابوترابی فرد اظهار کرد: اگر به حیات سیاسی امام راحل نگاه کنیم و نیم قرن گذشته را مورد مطالعه قرار دهیم یک تحویل عظیم در دوران اسلام را می‌بینیم که متاثر از اندیشه امام است.

وی افزود: تحرکاتی که امروز در نیای اسلام شکل گرفته با انقلاب امام راحل شروع شد پس می‌توانیم بگوییم هر چه در این درمان شاهد آن هستیم رویش متاثر از اندیشه امام راحل است

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مدتی قبل شاهد برگزاری دو انتخابات در دو کشور عراق و لبنان که دارای عالی‌ترین سطح از دموکراسی هستند، بودیم؛ همه دیدند که ملت این دو کشور به چه جریانی اعتماد کردند.

حجت السلام ابوترابی فرد گفت: ما‌ امروزه هر چه می‌بینیم اندیشه امام است و دشمن تلاش می‌کند با این اندیشه مقابله کند و اندیشه سیاسی امام راحل برگرفته از اسلام بود ‌و ایشان همواره می‌فرمود باید به ملت اعتماد کرد؛ این‌ها دو نمونه از ابعاد روشن اندیشه امام خمینی (ره) است.

وی تاکید کرد: شخصیت امام کاملا تربیت شده در مدرسه دین بود؛ رهبر فرزانه انقلاب درباره ایشان فرمودند که امام راحل مومن، متعبد و انقلابی بودند .

حجت السلام ابوترابی فرد تصریح کرد: استقلال و خودباروی و با قدرت ایستادن در برابر دشمن پیام قرآن است و این موارد مبانی اندیشه امام است.

در حال تکمیل…

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *