امر به معروف مسئولان باید با جذب حداکثری صورت گیرد

امر به معروف مسئولان باید با جذب حداکثری صورت گیرد مهدی چمران؛ قائم مقام جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) و رئیس شورای شهر چهارم تهران در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ضمن استقبال از پویش مردمی «از ما شروع کنید» که از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای آغاز شده است، گفت: مسلما این حرکت به عنوان امری که مورد توجه پیامبر اعظم اسلام و پیروان راستین ایشان بوده، بایستی در جامعه گسترش یابد.

چمران خاطرنشان کرد: همانگونه که پیامبر این امر را برای خود و اطرافیانشان ضروری می‌دانستند، مسئولان حکومت اسلامی ایران نیز باید در امر به معروف و نهی از منکر پیش قدم باشند.

وی افزود: اما بحثی که این جا مطرح است، به این نکته اختصاص دارد که امر به معروف مسئولان باید با جذب حداکثری صورت گیرد، به این معنا که مردم در امر به معروف و نهی از منکر مسئولان رکن اصلی را شکل می‌دهند و با حضور آنهاست که این اقدام رنگ و بوی مردمی و موثری پیدا می‌کند.

عضو شورای مرکزی جمنا همچنین خاطرنشان کرد: با تذکر و نظارت مردم بر مسئولان و نقد اقدامات و عملکردها بهبودکار و خدمت رسانی حاصل می‌شود و سخت ترین کارها با همراهی مردم به راحتی انجام می‌شود. در شرایط کنونی کشور چنین فعالیت‌هایی برای مقابله با توطئه‌های دشمنان و افزایش همدلی و همزبانی مردم و مسئولان اهمیت راهبردی و فوق العاده‌ای دارد.

چمران در پایان خاطرنشان کرد: پویش هایی چون نقد مسئولان و امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه فراگیر شوند و جامعیت پیدا کند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *