اقدامات ضد امنیت منطقه‌ای آمریکا راه حل‌های سیاسی را ناکام می‌گذارد

دریابان شمخانی در دیدار با وزیر دفاع جمهوری آذربایجان:

اقدامات ضد امنیت منطقه‌ای آمریکا راه حل‌های سیاسی را ناکام می‌گذارد

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران، سپهبد ذاکر حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان عصر امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و در خصوص همکاری های مشترک دفاعی و امنیتی گفتگو کرد.

دریابان شمخانی در این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوان میان دو کشور در مسائل دفاعی، سیاسی و منطقه ای و پیوندها و اشتراکات فرهنگی و مذهبی بر ضرورت گسترش بیش از پیش مناسبات در مسائل راهبردی تاکید کرد.

وی گفت؛ خطر تروریسم و ریشه های آن از جمله اندیشه تکفیری که توسط برخی کشورهای منطقه ترویج می شود تمام منطقه را با بحران مواجه ساخته و مانع از رشد و پیشرفت کشورهای اسلامی می شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطر نشان کرد؛ اقدامات یکجانبه و ضد امنیت منطقه ای آمریکا و برخی کشورهای همپیمان آن نیز مقوم گروه های تروریستی در منطقه بوده و راه حل های سیاسی پایان بحران را ناکام می گذارد.

وی با اشاره به استفاده نامشروع آمریکا از بمب های بزرگ و غیرمتعارف در افغانستان تاکید کرد؛ بمباران مردم و کشورها هرگز نمی تواند تقویت کننده امنیت ملی این کشور باشد.

امیر دریابان شمخانی عنوان داشت؛ موارد متعددی از استفاده از سلاح های شیمیایی توسط گروه های تروریستی ثبت شده است که عدم واکنش مناسب نسبت به آن و یا فرافکنی و دادن آدرس های انحرافی موجب بروز فجایع انسانی و بکارگیری آن ها در دیگر کشورها می شود.

سپهبد ذاکر حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان که در صدر یک هیئت بلند پایه دفاعی-نظامی به تهران سفر کرده است با اثربخش خواندن گفتگوهای صورت گرفته گفت؛ جمهوری آذربایجان مایل به افزایش مبادلات و همکاری ها میان دو کشور است و در این مسیر از ابتکارات و پیشنهادات ارائه شده استقبال می نماید.

وی با اشاره به تهدیدات مشترک میان دو کشور از جمله ظهور گروه های تروریستی و تکفیری تاکید کرد؛ جمهوری اسلامی ایران در این زمینه تجارب ارزنده ای دارد که تلاش می شود با انجام گفتگوهای نزدیک میان دو کشور با این تهدیدات مقابله شود.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *