افزایش ۶۶ نفری جان باختگان تصادفات در پایتخت

رانندگی با سرعت بالا علت اصلی تصادفات فوتی سال 96به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار “محمدرضا مهماندار” در جلسه کمیسیون پایش تصادفات، به افزایش ۶۶ نفری جان باختگان تصادفات در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ اشاره و  خطاب به رؤسای مناطق پلیس راهور تهران بزرگ، اظهار داشت: افزایش تلفات رانندگی در سال جاری به هیچ وجه مورد قبول نیست و باید در راستای کاهش فوتی‌ها و مجروحان تصادفات گام برداریم.

وی، عمده تلفات ناشی از تصادفات در سال گذشته را مربوط به محورهای بزرگراهی و شریانی به علت رانندگی با سرعت بالا اعلام کرد و گفت: بایستی برای کاهش سرعت وسایل نقلیه اقدام و در این راستا از دوربین‌های ثبت سرعت، علائم راهنمایی و همچنین تبلیغات استفاده شود متأسفانه همچنان بعد از تاریکی هوا، تعداد رانندگان خودروهایی که اقدام به لایی کشیدن در بزرگراه‌ها می‌کنند زیاد است.

سردار مهماندار به رؤسای مناطق پلیس راهور تهران بزرگ متذکر شد: لازم است تلفیقی بین استقرار و گشت‌زنی  ماموران پلیس راهور ایجاد شود تا نتیجه مطلوب به دست آید؛ هیچ موفقیت بدون برنامه‌ریزی به دست نمی‌آید و مسئولان مناطق باید درباره کاهش تلفات فکر کنند که می‌خواهند چه اقدامی انجام دهند؛ این ایده‌ها باید متناسب با هر منطقه باشد و نمی‌توان یک نسخه واحد برای تهران تجویز کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به مدیران پلیس راهور یادآور شد: بایستی سطح دانش و درک مدیریتی خود را افزایش دهیم؛ سطح مدیریت در راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ باید افزایش یابد و افراد به تناسب مسئولیت‌های خود دانش لازم را داشته باشند.

سردار مهماندار با بیان اینکه حرفه‌ای‌گرایی باید اولویت کار ما باشد، خاطرنشان کرد: راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همواره در سطح کشور یک نمونه موفق بوده و نباید اجازه دهیم این وجهه آسیب ببیند.

انتهای پیام/

تعداد کشته های تصادفات سال ۹۶ در تهران

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *