افزایش حجم مبادلات اقتصادی تا سقف ۵ میلیارد با همکاری ایران و پاکستان

افزایش حجم مبادلات اقتصادی تا سقف 5 میلیارد با همکاری ایران و پاکستانبه گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و پاکستان که امروز دوشنبه (۲۸ فروردین ماه) در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور برگزار شد، گفت: امیدواریم با کمک دو کشور ایران و پاکستان بتوانیم به اهداف تعیین شده در کمیسیون مشترک برسیم.

وی افزود: ایران و پاکستان با مشترکات مرزی، فرهنگی، دینی، تاریخی و ظرفیت‌های زیاد اقتصادی و تجاری می‌توانند شریک بسیار خوبی برای یکدیگر باشند.

وزیر کشور گفت: پیش بینی ما این است که با همکاری یکدیگر در حوزه‌های مختلف اقتصادی و تجاری، انرژی، صنعتی و توریستی بتوانیم حجم مبادلات را تا سقف ۵ میلیارد دلار افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: قطعا همکاریهای اقتصادی و تجاری می تواند در تحکیم روابط دو کشور موثر بوده و همچنین تقویت همکاری‌های امنیتی و مرزی بسیار موثر باشد و منطقه جنوب و جنوب شرقی ایران و استان سیستان و بلوچستان محورهای اولویت ایران است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه فعالیت‌های زیادی در حوزه انرژی، بندر و راهآهن، حمل و نقل و سرمایه‎گذاری در حوزه فولاد و پتروشیمی در شرق کشور در حال افزایش است تاکید کرد: با ۵ منطقه بازرسی مرزی که به صورت مشترک با پاکستان داریم ظرفیت‌های همکاری‌های تجاری‌مان را می‌توانیم به سرعت افزایش دهیم.

وزیر کشور در پایان خاطر نشان کرد: بعد از تفاهم نامه اصلی که در کمیته‌های مختلف و در نهایت به تایید ما رسیده است، امیدواریم بتوانیم برنامه‌های اجرایی و عملیاتی را به سرعت پیاده سازی کرده و در اجلاس بعدی، فعالیت‌ها و عملکرد‌های انجام شده را گزارش دهیم.

همچنین عبدالقادر بلوچ وزیر ایالات و مناطق مرزی جمهوری اسلامی پاکستان در این نشست گفت: روابط بین ایران و پاکستان بسیار ارزشمند است، ما پیوندهای تاریخی مذهبی جغرافیایی سنتی و فرهنگی با ایران داریم.

وی افزود: ایران اولین کشوری بود که پاکستان را به عنوان یک کشور مستقل بعد از خروج از استعمار به رسمیت شناخت.

وزیر ایالات و مناطق مرزی جمهوری اسلامی پاکستان خاطر نشان کرد: کشورهای دوست ما ایران از اعضای موسس سازمان همکاری اسلامی هستند و ما می‌توانیم بین دو ملت فضایی برای همکاری‌های اقتصادی بیشتر و گسترده تر ایجاد کنیم.

انتهای پیام/ 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *