اعضای کمیته تحقیق و تفحص این هفته مشخص می‌شوند

اعضای کمیته تحقیق و تفحص این هفته مشخص می‌شوندحجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، از برگزاری اولین  جلسه تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروسازی در کمیسیون صنایع و معادن خبر داد و گفت: این جلسه سه‌شنبه هفته گذشته با حضور مدیران شرکت‌های خودروسازی و مسئولان وزارت صمت برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه نمایندگان مجلس علت گرانی بیش از حد خودرو را از مدیران این شرکت‌ها جویا شدند، اما آنها پاسخ روشن و قانع‌کننده‌ای ارائه نکردند.

سلیمی تصریح کرد: شرکت‌های خودروسازی گرانی ارز را بهانه‌ای برای گران کردن نرخ خودرو تلقی می‌کنند، درحالی که اگر میانگین قیمت یک خودروی خارجی  را ۱۰ هزار دلار در نظر بگیریم، قیمت یک اتومبیل حدود ۲۸۰ میلیون خواهد بود نه بیشتر. گرچه اتومبیل‌های ایرانی استاندارد خودروهای تولیدی دیگر کشورها را ندارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره  به زمان شکل‌گیری هیئت  تحقیق  و تفحص  از شرکت‌های خودروسازی تصریح کرد: این هفته رأی‌گیری‌های لازم در کمیسیون انجام می‌شود تا هیئت تحقیق و تفحص از شرکت‌های مذکور شکل گیرد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *