اطلاعات شخصی خود را در شبکه‌ها و سایت‌های نامعتبر ثبت نکنید

رییس پلیس فتا تهران بزرگ در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

ثبت اطلاعات شخصی فقط در ربات‌ها و سایت‌های مورد تایید مراجع رسمیسرهنگ تورج کاظمی رییس پلیس فتا تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با سوء استفاده از اطلاعات شخصی کاربران فضای مجازی گفت: کاربران فضای مجازی نباید به راحتی و بدون شناخت و اعتماد، در سایت ها، شبکه‌ها و برنامه های موبایلی اطلاعات شخصی خود را وارد کنند.

وی در ادامه گفت: ما نسبت به انجام این کار اعتراض داریم، چرا که  وارد کردن اطلاعات شخصی در سایتها و شبکه های فضای مجازی می تواند موجب سوء استفاده سودجویان از این اطلاعات شود.


بیشتر بخوانید:راه و روش پولدار شدن از طریق تلگرام + تصاویر


رییس پلیس فتا تهران بزرگ با تاکید بر لزوم هوشیاری بیشتر شهروندان و کاربران اینترنتی گفت: در فضای مجازی بسیاری از کانالها، شبکه ها و سایت ها در حوزه کسب و کار فعالیت دارند که هیچ کدام از آنها قابل اعتماد نیستند. سایت ها و شبکه هایی معتبر و قابل اعتماد هستند که از سازمان ها و مراجع رسمی در کشور به کاربران معرفی شوند و مورد تایید قرار گرفته باشند.

وی در پایان اظهار کرد: لازم است که کاربران برای حفظ امنیت و جلوگیری از کلاهبرداری، اطلاعات شخصی خود را در ربات ها و سایت های ناشناس ثبت نکنند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *