اصلاح قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل تصویب شد / به زودی به صحن علنی ارائه می‌شود

اصلاح قانون ممنوعیت اشتغال بیش از یک شغل تصویب شد / به زودی به صحن علنی ارائه می‌شودمحمدرضا بادامچی نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی در گفت‌وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به نشست امروز عصر این کمیسیون، گفت: تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این در نشست کمیسیون اجتماعی تصویب شده و گزارش آن به هیئت رئیسه اعلام شده بود اما به دلیل آنکه نشست روز چهارشنبه گذشته تفکیک این وزارتخانه تصویب نشد، قرار است این کمیسیون گزارش خود را از هیئت رئیسه پس بگیرد.

بادامچی همچنین با اشاره به بررسی اصلاح قانون ممنوعیت اشتغال بیش از یک شغل در نشست امروز، اظهار کرد: این قانون در سال ۷۳ تصویب شده بود و بعد طرحی برای اصلاح آن در سال ۹۱ در مجلس مصوب شد که در شورای نگهبان برخی مواد آن مورد ایراد قرار گرفت بر این اساس به صحن علنی ارجاع شد.

وی ادامه داد: این طرح از سال ۹۱ در دستور کار صحن علنی باقی ماند و نوبت به رسیدگی آن نرسید، بر این اساس کمیسیون اجتماعی آن را احیاء و اصلاح کرد و قرار است به زودی آن را به صحن علنی مجلس تقدیم کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: به موجب این قانون افرادی که در دوایر دولتی که حتی دو درصد از سهم آن دولتی هم باشد کار می‌کنند، دیگر نمی‌توانند در جای دیگری مشغول به کار شوند البته دستگاه‌های آموزشی از این موضوع مستثنی شده‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: افرادی که در هیئت مدیره‌ها مشغول به کار هستند هم نمی‌توانند در جای دیگری کار کنند اما پزشکانی در بیمارستان‌های دولتی مشغول کار هستند، تنها می‌توانند در مطب خصوصی خود فعالیت کنند.

بادامچی تأکید کرد: در صورت تصویب این قانون در صحن علنی مجلس، بسیاری از افراد باید از پست‌های دوم و سوم به بعد خود در ادارات و سازمان‌های دیگر دولتی استعفا دهند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *