استفاده از مترو ساعتی شد

استفاده از مترو ساعتی شدبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه در ارتباط با جزئیات نرخ‌های جدید بلیت مترو اظهار کرد: افزایش نرخ بلیت مترو بر اساس مصوبه شورای شهر تهران انجام گرفته که این افزایش برای بلیت‌های تک سفره ۲۰۰ تومان است و نرخ بلیت از ۱۰۰۰ تومان به ۱۲۰۰ تومان افزایش یافته است.

وی افزود: بلیت‌های فرودگاه حضرت امام (ره) از ۷۵۰۰ تومان به ۹۰۰۰ تومان افزایش یافته و بلیت قطار‌هایی که به سمت کرج تردد کرده و باز می‌گردد ۱۲۰۰ تومان است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه ادامه داد: شهروندان زمانی که وارد ایستگاه مترو می‌شوند ۴ هزار و ۳۸ ریال (حدود ۴۰۰ تومان) به عنوان مبلغ پایه از موجودی بلیت آن‌ها کسر می‌شود و در صورتی که مسافران در هنگام خروج نیز کارت بزنند مابقی هزینه از آن‌ها بر اساس مسافت کسر خواهد شد، ولی اگر چنین اقدامی هنگام خرج توسط شهروندان صورت نگیرد حداکثر نرخ سفر که همان ۱۲۰۰ تومان است برایشان لحاظ می‌شود.

نوبخت با اشاره به اینکه خدمات ارائه شده توسط مترو قابل مقایسه با تاکسی و اتوبوس نیست و شبکه مترو دسترسی لازم را برای شهروندان در ۴ گوشه تهران فراهم می‌سازد، افزود: شهروندان می‌توانند با پرداخت ۱۲۰۰ تومان از کل شبکه مترو استفاده کنند البته مدت حضور مسافران در شبکه مترو تهران محدود شده است.


بیشتر بخوانید: افزایش ۲۰ درصدی کرایه مترو، اتوبوس و تاکسی + جزییات


وی خاطرنشان کرد: مسافران زمانی که برای ورود به شبکه مترو کارت بزنند دو ساعت می‌توانند از سیستم مترو استفاده کنند و اگر قصد داشته باشند بیش از این زمان از مترو استفاده کنند باید بلیت جدید خریداری شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از بکارگیری تیم‌هایی جهت سنجش اعتبار بلیت مسافران خبر داد و گفت:‌این اقدام توسط تیم‌ها به صورت تصادفی صورت می‌گیرد و مسافرانی که بدون پرداخت بلیت وارد مترو شده و یا مدت اعتبار بلیت آن‌ها گذشته باشد، شناسایی و به بیرون از شبکه جهت خرید بلیت هدایت می‌شوند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

استفاده ساعتی مترو برای مسافران تهرانی

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *