از تعطیلی‌های پی‌در‌پی برای کاهش آلودگی هوا تا واکسن گیاهی که می‌گویند ضدآنفلوانزاست

نسخهبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، مدارس برخی از شهرستان های حومه تهران تا آخر هفته تعطیل شدند که درست درزمان فصل امتحانات دانش آموزان است و سوالی که اکنون پیش آمده این است که چرا فقط مدارس تعطیل می شوند.

شاهسونی عضو کمیته اضطرار درباره این موضوع گفت: وقتی مدارس ابتدایی تعطیل می شوند ۳۰ درصد از بار ترافیکی کاهش می یابد.

اکنون وزارت آموزش و پرورش از وضع موجود رضایت دارد یا خیر؟

مهدی نوید مدیر آموزش عالی آموزش و پرورش اظهار کرد : زمانی که مدارس تعطیل می شوند ما از جدول برنامه درسی عقب می مانیم و خواهشمندیم که تعطیلی مدارس را به عنوان آخرین راهکار ارائه دهند نه اولین راه حل.

سوالی که پیش آمده این است که چرا دانشگاه ها و ادارات تعطیل نمی شوند آیا آن‌ها بار ترافیکی ندارند یا شاید بجای شش، دود شش دارند؟

شاهسونی درباره این موضوع گفت : وقتی که شاخص کیفیت هوا بین ۱۵۰تا ۲۰۰می رسد طبق دستورالعمل شرایط اضطرار، دانشگاه ها می توانند تعطیل شوند. اما اینکه چرا ادارات تعطیل نمی شوند زیرا هنوز شاخص کیفیت هوا به مرز بالای ۲۰۰نرسیده است.

دیروز نمکی وزیر بهداشت یک هشدار خیلی جدی داد.
او گفت یکی از عرصه هایی که ما به شدت در آن دچار مشکل هستیم واعلان خطر می کنیم بخش بهداشت روان جامعه است.

ازاین هشدار که عبور کنیم معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در یک ماه گذشته آمار جالبی مبنی بر اینکه ۳۰درصد دانش آموزان نیازمند توانمند سازی در حوزه روان هستند.

حال باید گفت مسئولان چه راه حلی برای این ماجرا پیشنهاد می دهند.

با آمدن ویروس آنفلوآنزا در کشور ۱۰۶نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند و اکنون در برخی از عطاری ها و فضای مجازی واکسن آنفلونزای گیاهی به فروش می‌رسد.

کیانوش جهانپور با اشاره به این موضوع بیان کرد: چیزی به عنوان واکسن آنفلوآنزا گیاهی در هیچ کجای کشور و دنیا وجود ندارد و فروش این واکسن در عطاری ها و فضای مجازی جرم محسوب می شود.

شما می توانید با ورود به صفحه علمی پزشکی و مراجعه به میز دانشجوی، میز پزشکی و میز دانش آموزان سوژه های خودتان برای پیگیری به ما ارسال کنید.

انتهای پیام /

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *