ارسال لایحه تشکیل «سازمان ملی مهاجرت» به هیئت دولت

محمودى در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:

مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به حضور اتباع افغانستانی در ایران، اظهار کرد: انسداد مرز و کنترل آن جزو مسائل و دستورالعمل‌های بین‌المللی است که هر کشوری باید نسبت به آن، اقدامات لازم را انجام دهد و همچنین مانع ورود اتباع غیر مجاز شود.

او ادامه داد: برای کنترل ورود و خروج اتباع افغانستانی به ایران، وزارت کشور با کشور افغانستان مطالبات بسیار جدی داشته‌  تا نسبت به انسداد خلا‌ءهای مرزی اقدامات لازم انجام شود.

مدیرکل امور اتباع تصریح کرد: متاسفانه در زمینه کنترل ورود و خروج اتباع غیرمجاز کم کاری و تعلل شده، البته اکثر اتباع غیرمجاز توسط باند‌های قاچاق انسان وارد کشور می‌شوند.

محمودی یادآور شد: در صورت مشاهده اتباع غیرمجاز در ایران، نیرو‌های پلیس آگاهی با آنها برخورد خواهند کرد، البته هرساله حدود ۸۰۰ هزار اتباع غیرمجاز در کشور ما دستگیر می‌شوند.


بیشتر بخوانید:


او اظهار کرد: دستگیری و مبارزه با باند‌های قاچاق انسان ادامه خواهد داشت، توافقی هم با دولت افغانستان داشتیم تا بحث تثبیت هویت پناهندگان خارجی صورت گیرد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با اشاره به لایحه تشکیل «سازمان ملی مهاجرت» بیان کرد: این لایحه در کمیسیون‌های ذیربط مورد تایید قرار گرفته و به هیئت دولت ارجاء شده و در صورت تصویب، به مجلس شوراى اسلامی ارسال مى‌شود.

محمودی گفت: با توجه به وسعت فعالیت‌های اتباع، برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و ساماندهی اتباع خارجی لازم است که سازمانی تحت عنوان «سازمان ملی مهاجرت» تشکیل شود.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *