احزاب اصلاح‌طلب شخصیت‌های موثر را برای عضویت در شورای عالی معرفی می‌کنند

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان درباره یکی از بند‌های تنظیم شده توسط کمیته اصلاح آیین‌نامه شورای عالی اصلاح طلبان گفت: احزاب می‌توانند افرادی را به عنوان شخصیت‌های موثر و معتمد برای عضویت در شورای عالی معرفی کنند.


احزاب اصلاح‌طلب شخصیت‌های موثر را برای عضویت در شورای عالی معرفی می‌کننداحمد شریف، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره انتخاب اعضای حقیقی از سوی احزاب گفت: این قانون اصلاح شد و قرار است همان ساز و کار تشکیلاتی باشد یعنی اعضای حقیقی که عضویت در یکی از حزب‌ها را دارند و علاوه بر دبیرکل، افراد معرفی شده از احزاب در شورای عالی باشند که تعداد اعضای حقیقی نصف اعضای حقوقی می‌شود.

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان افزود: اعضایی که در این دوره از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان حضور دارند، تغییر نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بحث انتخاب اعضای حقیقی توسط اعضای حقوقی بیان شده است، تصریح کرد: این بحث در کمیته اصلاح آیین نامه شورای عالی اصلاح طلبان نیز مطرح شده است، ولی مقرر شده است تا در این دوره از شورای عالی ترکیب این شورا تغییر نکند.

شریف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وجود اعضای حقیقی در شورای عالی غیرقانونی است، بیان کرد: خیر، این موضوع صحت ندارد.

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در مورد یکی از بند‌های تنظیم شده توسط کمیته اصلاح آیین نامه شورای عالی اصلاح‌طلبان اظهار کرد: در شرایطی که اعضای حقیقی از نصف اعضای حقوقی بیشتر نشود، احزاب می‌توانند افرادی را به عنوان شخصیت‌های موثر و معتمد برای عضویت در شورای عالی معرفی کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص مصوبات اخیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خاطرنشان کرد: چگونگی اجرا شدن آیین نامه تنظیم شده توسط کمیته اصلاح آیین‌نامه شورای عالی اصلاح طلبان در شورای هماهنگی جریان اصلاحات مطرح شد که اعضا پیشنهاد‌های خود را فرستادند و کارگروه به پیشنهادات آن‌ها رسیدگی کرد که در نهایت در شورای عالی تصویب شد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *