ابایی از عذر خواهی نداریم/ شهرداران مناطق برای نقاط حادثه‌خیز برنامه‌ریزی کنند

ابایی از عذر خواهی نداریم / مردم ولی نعمت ما هستندبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، پیروز حناچی شهردار تهران در جلسه شورای معاونان، مشاوران و شهرداران با اشاره به بارش‌های اخیر باران در پایتخت گفت: از هفته پیش از بارندگی‌ها، تمام همکاران من پای کار بودند و مرخصی‌ها لغو شده بود.

شهردار تهران افزود: واقعیت این است وقتی میزان بارندگی تا این حد بالاست، قطعاً نگرانی از وقوع سیل پیش می‌آید، اما با اقدامات پیشگیرانه و حضور به‌ موقع همکاران ما در شهرداری تهران تنها یک مشکل جدی داشتیم و بقیه آبگرفتگی‌ها خیلی زود کنترل شد و آن‌چه اتفاق افتاد نتیجه کار جمعی بود، البته ایرادات و آبگرفتگی‌ها علی‌رغم میزان بارش زیاد باران باید رفع و برای آن‌ها برنامه‌ای تدوین شود.


بیشتر بخوانید: عذرخواهی شهردار تهران از مشکلات پیش آمده ناشی از بارش‌ها 


حناچی با تأکید بر اینکه از این پس مسئولیت چنین حوادثی را از شهرداران مناطق می‌خواهیم، گفت: همه باید مسئولیت‌پذیر باشند و شهرداران مناطق با توجه به آشنایی با منطقه خود باید برای نقاط حادثه‌خیز برنامه‌ریزی و راهبرد داشته باشند.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل جاری نشدن سیل در تهران، لایروبی مناسب معابر و روددره‌ها بود، عنوان کرد: به طور قطع حذف زباله از معابر در کاهش آبگرفتگی‌ها نقش اساسی دارد. تلاش همکاران ما در پاکسازی معابر از زباله باید به نمایش گذاشته شود و با اطلاع‌رسانی درست به شهروندان، فرهنگ‌سازی مناسب در این زمینه صورت گیرد.

شهردار تهران با اشاره به عذرخواهی خود از مردم تهران بابت آبگرفتگی‌ها گفت: ما ابایی از عذرخواهی از مردم نداریم. مردم، ولی نعمت ما هستند و خدمت به آن‌ها و عذرخواهی درباره کاستی‌ها افتخار ماست و باید گفت با توجه به اینکه تا پایان آبان ماه بارش خاصی نخواهیم داشت، باید این فرصت را غنیمت بشماریم و هوشمندانه عمل کنیم؛ به این معنی که نقاطی که به ویژه در شریان اصلی دچار آبگرفتگی شدند را برطرف کنیم.

انتهای پیام/

ضرورت هوشمندانه عمل کردن مدیریت شهری به هنگام بارش باران

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *