آیا قانون نحوه افزایش حقوق اجرا می‌شود یا مجلس می‌شکند؟/ شنبه جلسه مجلس و دولت برای تعیین تکلیف حقوق‌ها تشکیل می‌شود

حاجی بابایی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان پاسخ داد؛

عضو کمیسیون برنامه و بودجه  توضیحاتی در رابطه با تشکیل جلسه نمایندگان دستگاه‌های دولتی و نظارتی در اجرای قانون افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان ارائه کرد.


آیا قانون نحوه افزایش حقوق اجرا می‌شود یا مجلس می‌شکند؟ /شنبه جلسه مجلس و دولت برای تعیین تکلیف حقوق‌ها تشکیل می‌شودحمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، از تشکیل جلسه نمایندگان دستگاه‌های دولتی و نظارتی در روز شنبه ۲۵ خرداد ماه برای توافق در اجرای قانون افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت و حل وفصل مشکل پیش امده و ایجاد وحدت رویه در دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

وی افزود:این جلسه با مدیریت نماینده هیات رئیسه مجلس امیرحسین قاضی زاده هاشمی تشکیل شده و در آن نماینده سازمان برنامه وبودجه کشور، نماینده دولت و سازمان بازرسی کل کشور ودیوان محاسبات و نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس و بنده حاضر خواهیم شد.

عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: برای ایفای نقش نظارتی در مجلس با گذشت قریب سه ماه از سال ۹۸، از تمامی فرصت‌ها وظرفیت‌ها برای اجرای دقیق قانون مصوب مجلس در افزایش حقوق کارکنان وبازنشستگان با توجه به فلسفه زیربنایی این قانون که افزایش حقوق‌های پایین در کنار افزایش منطقی حقوق‌های بالا استفاده کرده ایم.

وی بیان داشت: منطقی است که برای ایجاد عدالت در جامعه افزایش یکسان در حقوق کارکنان وبازنشستگان صورت نگیرد وبراساس یک سیر منطقی فاصله حداکثر حقوق وحداقل حقوق کمتر شود.

حاجی بابایی تصریح کرد: در جلسات گذشته نمایندگان دولت و دستگاه‌های نظارتی به این جمع بندی رسیدند که تخلف دولت در انحراف از اجرای دقیق قانون روشن است، اما باید برای اصلاحیه با هماهنگی سازمان امور استخدامی برای اجرای دقیق قانون افزایش حقوق‌ها پیگیری لازم صورت گیرد.

وی ضمن اظهار امیدواری گفت: در جلسه روز شنبه با وحدت نظر وتوافق برای ارائه اصلاحیه مذکور؛ احکام کارکنان وبازنشستگان دولت براساس قانون مجلس بازنگری شود.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *