آمریکا تلاش کرد از نتایج انتخابات عراق برای تغییر شرایط این کشور استفاده کند/ کشورهایی مانند آمریکا و امارات از داعش در عراق حمایت کردند

در گفت‎وگوی ویژه خبری مطرح شد؛برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری امشب با موضوع نقش کشورهای اسلامی در تحولات بین المللی پخش شد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نقش کشورهای اسلامی در تحولات بین المللی موضوع گفت‌وگوی ویژه خبری شنبه ۳ آذر ماه بود که با حضور شیخ اکرم الکعبی دبیرکل مقاومت اسلامی النُجَباء برگزار شد.

شیخ اکرم الکعبی دبیرکل مقاومت اسلامی النُجَباء درباره وضعیت عراق پس از داعش گفت: آمریکا و عوامل آن تلاش می کنند نتایج انتخابات بر وضعیت اقتصادی و اجتماعی این کشور تاثیر بگذاردT اما مردم توانستند این طرح آمریکا را شکست داده و دولت عراق را تشکیل دهند.

وی ادامه داد: هدف، تشکیل دولت عراق است و ما در جنبش النجبا با آنکه در انتخابات نامزدی نداشتیم، اما از روند سیاسی و تشکیل دولت حمایت می کنیم. دولت جدید عراق همانطور که مرجعیت توصیف کردند دولتی قدرتمند است. این دولت می تواند در مقابل طرح آمریکا ایستاده و مانع مداخله آمریکا در منطقه شود. شرکت های آمریکایی تلاش می کنند منابع عراق را غارت کنند و به دنبال اجرای طرح آمریکا هستند، اما مقاومت مردم این اجازه را به آنها نداد.

الکعبی افزود: ما مشاهده می کنیم که آمریکایی ها و نیروهای استکبار به مدت طولانی روی فتنه گری در عراق سرمایه گذاری کرده اند و تلاش می کنند با نیروهایی که در عراق دارند هدف خود را پیش برده و میان جوامع شکاف ایجاد کنند، اما دولت جدید عراق باید در مقابل اراده هایی که خواستار تفکیک عراق هستند، بایستند و بنیان این کشور را که بر اساس حاکمیت ملی است ایجاد کرده و توجه بیشتری به ملت عراق داشته باشند.

دبیرکل مقاومت اسلامی النجباء در خصوص نقش این مقاومت در شکست داعش و اینکه چه کسانی از داعش در عراق حمایت کردند، اظهار کرد: مدارک زیادی وجود دارد که کشورهایی مانند آمریکا و امارات از داعش در عراق حمایت کردند، رهبران آمریکا به طور واضح و صریح حمایت خود را از داعش اعلام کرده و این موضوع را نفی نمی کنند.

شیخ اکرم الکعبی تصریح کرد: آمریکایی ها از بقایای داعش در عراق و سوریه دفاع می کنند و نمی خواهند که نقش این گروه تمام شود، آنها از گروهایی که از داعش جدا شدند حمایت می کنند یعنی گروه هایی که وابسته به القاعده هستند. مدارک حمایت ایالات متحده از داعش کاملا آشکار است. دولت آمریکا از خونریزی در جهان حمایت می کند، از جمله کشتار مردم فلسطین ، یمن و آنچه در افغانستان و سوریه رخ داده و می دهد.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر در سوریه چه می گذرد بیان کرد: پیروزی که در سوریه اتفاق افتاد بسیار بزرگ بود و طرح کشورهای بزرگی چون آمریکا با شکست مواجه شد و آمریکایی ها بعد از شکست خود به دنبال طرحی دیگر هستند و می خواهند کشورهای ضعیف تحت حمایت و سلطه خودشان باشد، آمریکا می خواهد به کشورها اهانت کرده و سپس منابع آنها را به غارت ببرد، سیاستی که در سوریه هم دنبال می شود.

دبیرکل مقاومت اسلامی النجباء تاکید کرد: بعد از شکست گروه داعش در راستای خدمت به این طرحِ بسیار مهمِ غربی ها، آمریکا قصد ایجاد یک رژیم صدامی جدید با رنگ داعش را داشت و دیدیم که رژیمی بدتر از صدام به وجود آمد که با کشتار، زندان و جنایت همراه شد. رژیمی که بیشترین حمایت را در عراق علیه ایران دنبال می کرد عربستان بود.

شیخ اکرم الکعبی اظهار کرد: آمریکایی ها نمی خواهند که ملت ها از لحاظ فکری آگاه باشند، آنها می خواهند کشورهای منطقه را در سطح پایین نگه دارند تا بتوانند اهداف خود را پیش ببرند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا برخی اختلافات میان ایران و عراق دامن زده می شود، بیان کرد: بسیار آشکار است که هدف آمریکایی ها ایجاد شکاف است، رابطه ایران و عراق بسیار عقیدتی و تاریخی است، رژیم صدام تلاش می کرد بین ایران و عراق شکاف ایجاد کند و آمریکا در حال حاضر با اعمال فشار و تحمیل گرسنگی این هدف را دنبال می کند.

دبیر کل مقاومت اسلامی النجباء با تاکید بر اینکه گروهی قبل از اربعین بسیج شده بودند بین ایران و عراق شکاف ایجاد کنند،گفت: این افراد در ارتباط با منافقین، برخی گروه ها و وابسته به سفارت آمریکا بودند که بر اساس دستور کار آشکاری تلاش کردند بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق اختلاف ایجاد کنند که با پویش بسیار بزرگی که در اربعین به راه انداختیم این طرح هم با شکست مواجه شد. این پویش باعث خوشحالیمان شده و روابط بین دوکشور را نزدیک تر کرد.

شیخ الاسلام دبیر اجلاس بین المللی وحدت اسلامی در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه در خصوص محوریت برگزاری اجلاس و طرح رفراندوم برای مردم فلسطین گفت: یکی از کمیسیون هایی که برای این موضوع در نظر گرفته شده مقاومت است، مقاومتی که آینده دار بوده و می تواند چاره ساز و پاسخگو باشد. همه پرسی یا رفراندوم در واقع یکی از ابزارهای معقولی است که بعد از شکست رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد و در شرایطی که آنها در حال مذاکره برای آتش بس هستند؛ تنها چیزی که اسرائیل را متوقف کرد مقاومت بود.گفتمان اصلی کنفرانس گفتمان مقاومت است.

اسامه حمدان عضو ارشد جنبش حماس در ادامه برنامه طی گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با اشاره به اینکه پیروزی در غزه پیروزی های آینده را نهادینه می کند اظهار کرد: ثابت شده که رژیم صهیونیستی نمی تواند پیروزی بر مقاومت داشته باشد، پیروزی هایی که در غزه حاصل می شود دستاوردی برای کل مقاومت در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه نبرد واقعی، نبرد آزادسازی قدس و فلسطین است، لذا با امتی واحد روبرو هستیم خاطرنشان کرد: توانایی مقاومت در حال رشد و افزایش است و می تواند خسارت های بیشتری بر رژیم صهیونیستی ایجاد کند، از سال ۲۰۰۰ تاکنون مقاومت در حال پیشرفت و رژیم صهیونیستی در حال عقب گرد و شکست است.

عضو ارشد جنبش حماس با اشاره به پیروزی های مقاومت در سال های اخیر ادامه داد: این پیروزی ها ناشی از ادامه کار مقاومت در برابر اشغالگران است، ما مخالف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستیم، زیرا عادی سازی روابط خدمت به رژیم صهیونیستی است ،کسانی که شرط بندی بر روابط با رژیم صهیونیستی می کنند دچار توهم هستند، رابطه با این رژیم جعلی خیر و برکتی ندارد، همه راستگویان در کنار مقاومت ایستاده اند.

شیخ اکرم الکعبی دبیر کل مقاومت اسلامی النجباء در عراق در بخش دیگری از این برنامه با اشاره به اینکه رد پای رژیم صهیونیستی را می توان در گروه داعش دید افزود: رژیم صهیونیستی سعی کرد تا ملت فلسطین را آواره کند تا از این طریق بتواند کشوری براساس استعمار ایجاد کند، برخی از کشورهای عربی سعی می کنند تا به عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی بپردازند و این در حالی است که این رژیم از گروه های تکفیری حمایت می کند.

دبیرکل مقاومت اسلامی النجباء در عراق با اشاره به اینکه مقاومت باعث افتخار امت اسلامی است اظهار کرد: نبرد در یمن بر ضد گروه مشخص نیست، بلکه بر ضد کل ملت یمن است ، گروه های تکفیری مورد حمایت وهابیت و عربستان هستند، آنها با ایجاد گروه های ترور و تکفیر به نیابت از رژیم صهیونیستی با مسلمانان می جنگند، لذا داعش نیز به نیابت از رژیم صهیونیستی در حال جنگیدن در منطقه بود که با شکست روبرو شد.

وی با بیان اینکه سکوت سازمان ملل در خصوص یمن عجیب و وحشتناک است افزود: ملت عراق با ملت یمن اظهار همبستگی می کند، متاسفانه شاهد وحشی گری کشورهای تجاوزگر به سوی ملت یمن هستیم، پیروزی های بزرگی در یمن به وقوع پیوسته است که از سوی رسانه های غربی و بیگانه پوشش داده نشده است، کشورهای استکباری در باطلاق یمن گیر افتاده اند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *