آمریکا به دنبال قطع مراودات کشور‌های همسایه با ایران است

چمرانمهدی چمران عضو شورای ائتلاف اصولگرایان در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ترس آمریکا از افزایش تجارت میلیاردی ایران و عراق، گفت: میزان دادوستد ایران و عراق ۷ برابر تجارت ایران با کل اروپاست و آمریکا فشار می‌آورد که ما با کشور‌های همسایه مراوده اقتصادی نداشته باشیم.

عضو شورای ائتلاف اصولگرایان به مراورده اقتصادی کشورمان با کشور‌های همسایه اشاره کرد و افزود: زمانی که ما با کشور‌های منطقه مراوده اقتصادی داشته باشیم و آن را گسترش دهیم، دیگر نیازی به اروپا و هیچ جای دیگر نخواهیم داشت و می‌توانیم همه نیازمندی‌های اقتصادی خود را تامین کنیم.

او با بیان اینکه فشار‌های آمریکا برای عدم گسترش مناسبات کشور‌های همسایه با ایران کاملاً طبیعی است، اضافه کرد: آمریکایی‌ها به هیچ عنوان نمی‌توانند کاری کنند چراکه دو کشور ایران و عراق همسایه هستند و افزایش مناسبات دو کشور قابل کنترل نیست و قطعاً مراودات دو کشور بیشتر خواهد شد.


بیشتر بخوانید: دشمنان می‌خواستند فتنه سال ۹۶ را در عراق پیاده کنند/ امسال اربعین پرشورتر از سال‌های قبل برگزار می‌شود


چمران در پایان با اشاره به توانمندی نظامی نیرو‌های مسلح یادآور شد: نیرو‌های مسلح با انگیزه، روحیه، اعتقادات، تخصص، تکنولوژی و توانمندی‌های روز توانستند نیازمندی‌های ما را در حوزه‌های دفاعی تامین کنند و روزبه‌روز شاهد پیشرفت‌ها و دستاورد‌های آن‌ها هستیم.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *