آلودگی هوا در محدوده طرح ترافیک افزایش داشته است

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، شهید زاده مدیرعامل شرکت کنترل و کیفیت هوای تهران با اشاره به آلودگی هوای تهران، اظهار کرد: از دوستان خود در مرکز کنترل ترافیک تهران درخواست کردیم تا وضعیت آلودگی هوا را قبل و پس از محدودیت‌های تردد به ما اعلام کنند.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات داده شده مشخص شد در محدوده طرح های ترافیکی افزایش ترافیک را شاهد بوده‌ایم و در خارج از محدوده با کاهش مواجهه بوده‌ایم.

شهید زاده درباره علت این افزایش ترافیک گفت: بسیاری از شهروندان برای رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به جای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی از خودروهای شخصی خود استفاده می‌کنند و از آنجایی که زمان محدودیت‌ها کاهش یافته می‌توانند قبل از شروع طرح ترافیک به محل کار خود برسند و پس از آن به راحتی از محدوده خارج شوند.

مدیرعامل شرکت کنترل و کیفیت هوای تهران بیان کرد: البته این مقایسه زمانی صحیح است که بگوییم سهم حمل و نقل و منابع متحرک و سهم صنایع، نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها نسبت به سال ۹۶ ثابت مانده است اما اکنون با سوزاندن سوخت‌های پرهزینه سهم صنایع ما بیشتر شده است.

وی گفت‌: محاسبات گذشته مربوط به سوخت مایعی بوده که در سالهای گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفته و اندازه گیری های ما نشان می‌دهد بالا رفتن آلودگی مربوط به سوخت متحرک نیست بلکه مربوط به منابع ثابت است و با سوزاندن آنها مقادیر زیادی ذرات معلق وارد هوای شهر می شود.


بیشتر بخوانید

افزایش غلظت آلاینده دی‌ اکسید گوگرد در شهر تهران


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *