آخرین جزئیات پرونده برادران ریخته‌گران و تهیه کننده شهرزاد

آخرین جزئیات پرونده برادران ریخته‌گران و تهیه کننده شهرزادبه گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، رسول قهرمانی نماینده دادستان تهران در پرونده بانک سرمایه درباره آخرین وضعیت پرونده بهروز و فیروز ریخته‌گران در جمع خبرنگاران گفت: براداران ریخته‌گران در سال‌های گذشته پرونده‌ای به اتهام اخلال در نظام اقتصادی داشتند که در دادگاه هر کدام از آن‌ها به ۱۵ سال حبس محکوم شدند.

قهرمانی گفت: برادران ریخته‌گران به رأی دادگاه اعتراض و نسبت به فرجام خواهی اقدام کردند که پس از آن رأی به شعبه یک دیوان عالی کشور ارسال شد و شعبه دیوان حکم قبلی دادگاه را نقض کرد و دادستان تهران و ریاست وقت قوه قضاییه نیز دستور دادند پرونده به شعب دیگری در دادسرای تهران ارجاع شود.

قهرمانی گفت: پس از ارسال رأی دیوان به شعب دیگر، رأی ۱۵ سال حبس بهروز و فیروز ریخته‌گران تأیید شد و افراد دیگری نیز در آن پرونده متهم هستند که بر حسب مورد به آن‌ها رسیدگی می‌شود.

قهرمانی درباره آخرین وضعیت بانک سرمایه گفت: در این پرونده نزدیک به ۴۰۰ متهم وجود دارد که برای بسیاری از آن‌ها کیفرخواست صادر شده و برای عده‌ای دیگر نیز در حال صدور است.

قهرمانی گفت: پرونده ریخته‌گران در بانک سرمایه در حال تحقیقات است و انتظار می‌رود طی چند هفته آینده به قرار منجر شود.

نماینده دادستان در رابطه با آخرین اقدامات انجام شده در پرونده قندالی و امامی گفت: انتظار می‌رود که کیفرخواست پرونده قندالی و امامی تا شهریور ماه صادر شود.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *