آخرین جزئیات از ریزش بهمن در شمشک

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران‌ جوان مطرح شد؛

آخرین جزئیات از ریزش بهمن در شمشکابراهیم تاجیک نوری معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به حادثه ریزش بهمن در شمشک اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۳ امروز سقوط بهمن در منطقه کوهستانی شمشک رخ داد.

وی افزود: بلافاصله پس از این حادثه تیم‌های عملیاتی برای اعزام به منطقه آماده شدند.

تاجیک نوری با اشاره به تیم‌های امدادی گفت: ۵ تیم عملیاتی در کنار ۳ تیم تخصصی کوهنوردی از منطقه شمیرانات و ۱ تیم واکنش سریع متشکل از ۶ نفر به همراه یک قلاده سگ به منطقه اعزام شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر تهران بیان کرد: تیم‌های امدادی هم اکنون به منطقه مورد نظر رسیده اند و  درحال جستجو و کمک رسانی هستند و با توجه به اخبار واصله احتمالا ۴ نفر بر اثر ریزش بهمن مفقود شده اند و این تیم‌های امدادی درحال جستجوی آن‌ها هستند.

تاجیک نوری تصریح کرد: وقوع بهمن در ارتفاعات کوهستانی شمشک یک نفر را حبس کرد و به غیر از این یک نفر ۳ تن دیگر هم پشت دیواره بهمن گرفتار شدند.

وی افزود: البته دقایقی پیش تیم واکنش سریع استان به همراه بالگرد برای نجات آن‌ها به محل حادثه اعزام شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به صعب العبور بودن منطقه و احتمال وقوع دوباره‌ی بهمن گفت: قرار بر این شد که یک فروند بالگرد ابتدا ۳ نفر گرفتار پشت دیواره بهمن را نجات دهد و پس از آن تیم کوهستان که در محل حادثه مستقر شده‌اند برای نجات یک نفر محبوس شده زیر بهمن اقدام کنند.

تاجیک نوری گفت: البته یک تیم سگ‌های زنده‌یاد هم برای امدادرسانی در محل حادثه حضور دارند و درصورت لزوم وارد عمل می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *